קורות חיים לדוגמא שנכתבו על ידי שירות התעסוקה

קורות חיים שנכתבו ונערכו בצורה מקצועית על ידי שירות התעסוקה עבור הציבור הרחב. אפשר להיות בטוחים שמדובר בק"וח איכותיים לכן מומלץ לכתוב קורות חיים בסגנון דומה.

זה מול זה דוגמא לקורות חיים טובים מול לא טובים לחיצה תפתח את התמונות בגודל.

זה לצד זה דוגמא לקורות חיים של אותו אדם. בצד ימין מסודר נקי, אחיד וממוקד – תמצית הכישורים והמיומנות מקבל יחס מעודף ומסודר באופן המזמין לקריאה. מצד שמאל קורות חיים לא ערוכים, בסדר לא אחיד, אין הדגשים ומתן יחס עודף לתמצית הכישורים, לא בוצעה עריכה לשונית. השכלה גבוהה מעורבבת עם קורסים והשתלמויות. בקורות החיים בצד ימין הכותב שם דגש על הנסיון התעסוקתי בו הוא מפרט את תיאור התפקיד בקצרה אך בשפה ברורה ומובנת גם לקורא שאינו מתחום העיסוק.

חדש באתר! מבחר קורות חיים לדוגמא.

הדוגמאות המובאות כאן הן חלק מהקורס של שירות התעסוקה, פרטים על הקורס בהמשך העמוד.

דוגמא ראשונה

אם ק'וח החיים שלכם דומים יותר לשל האדם משמאל קראו על שירות כתיבת קורות חיים בתשלום.

דוגמא שנייה

דוגמא של קורות חיים שכתובים, ערוכים טקסטואלית ובפורמט נכון מול קורות חיים שלא. משמאל ישנם קורות חיים דחוסים, עמוסים, לא מסודרים, ללא רווחים. אין כתב מודגש בחלקים החשובים, אין שינוי בגודל פונט בהתאם לחשיבות הטקסט (כגון כותרת תפקיד) עיצוב התוכן: הפסיקים, המרווחים, הקווים התחתונים של הטקסט – לא ערוכים ומופיעים בצורה שגויה(כגון הרווחים לפני ואחרי הפסיקים). כל זה הופך את קורות החיים הלו, יהיה אשר יהיה האדם שמאחוריהם לכמעט בלתי קריאים. כאשר מגיסי עובדים עוברים על כמות גדולה של קורות חיים ומגדישים לכל קו'ח בממוצע כ-6 שניות. הסיכוי שאדם זה יזומן לראיון עבודה פוחתים.

מנגד מצד ימין ישנם קורות חיים נוחים לקריאה, ערוכים מילולית ולשונית בצורה ברורה לקריאה. עיצוב קורות החיים אלו עושים שימוש ראוי בשטח ריק לבן המפריד בין חלקים שונים והופכים את אותם לנוחים לקריאה. סדר העבודות והחלקים השונים בקו'ח המודגשים באותיות גדולות עוזרים בסריקה וקריאה בנוחות.

קורס לכתיבת קורות חיים של שירות התעסוקה

מדינת ישראל רוצה שנעבוד, לכן המדינה בעזרת שירות התעסוקה משקיעה כסף בסיוע למחפשי עבודה ובהשמה של עובדים. בין היתר שירות התעסוקה הקים קורס אינטרנטי בחינם המדריך איך לכתוב קורות חיים.

זהו קורס מעשי ותאורתי אשר מקיף את כל הנושאים לכתיבת קו'ח. סה"כ 24 פרקים כאשר רוב הפרקים אורכם נע בין 1-4 דק' .

קורס מומלץ למי שאין קו'ח ומחפש איפה להתחיל "איך לכתוב קורות חיים" קורס זה יעשה לו סדר. מתאים בנוסף גם למי שיש ורוצה לשפר את קו'ח שלו. לצפייה בקרו בקישור

קורס קורות חיים של שירות התעסוקה

בין הייתר תלמדו בקורס:

  • הגדרת מטרות ושאיפות בחיפוש עבודה
  • בניית קורות חיים למשרות שונות
  • עיצוב קו'ח, כללים וטיפים
  • סוגי ק'וח
  • סגנון כתיבה
  • איך להתמודד עם חורים בתקופת העסקה
  • מעבר על דוגמאות של קו'ח
  • קבצי דוגמאות לנושאים השונים
  • ועוד…

סיום ויישום הקורס כמעט בוודאות ישפר את יכולת כתיבת קורות החיים שלכם.

כתיבת תגובה