איך להיעזר בלינקדאין למציאת עבודה?

רשת האינטרנט מהווה כיום ככלי חשוב ומשמעותי, אשר בכוחו לשרת נאמנה את מחפשי העבודה.

כמובן, שברחבי הרשת, ניתן למצוא לא מעט פלטפורמות אשר בכוחן לסייע בהשגת המטרה אבל, לינקדאין מהווה ללא כל ספק, את המרכזיות שביניהן.
למעשה, לינקדאין נחשבת כיום כרשת העסקית הגדולה והמובילה, אשר השימוש בה מיועד באופן פרטני עבור אנשים אשר מבקשים להעביר מידע עסקי, לייצר קשרים עסקיים או כאמור, לחפש עבודה.

כך יוצא, שאם גם אתם נמצאים בהליך של חיפוש עבודה, חשוב שתכירו לעומק את הרשת, על האלגוריתמים והתכונות השונות שלה ותבינו כיצד היא יכולה לשרת אתכם עבור אותה המטרה.

חשוב לציין, שככל שתשקיעו יותר זמן בהיכרות עם הרשת, כך תעלו את סיכוייכם למצוא דרכה את מבוקשכם.

כיצד לינקדאין משרתת את מחפשי העבודה?


רשת לינקדאין משרתת את ציבור מחפשי העבודה ב-2 דרכים עיקריות:

ראשית כל, היא מאפשרת להגדיר העדפות שונות ובשלב הבא, בהתבסס על אותן ההעדפות היא מספקת המלצות רלוונטיות.

דרך נוספת, היא האפשרות להגדיר באופן פרטני את סוגי המשרות אשר מעניינות אתכם – קיימת אפשרות להגדיר טווח זמן של פרסום המשרות, הגדרת אזור גיאוגרפי, הגדרת תפקידים ועוד..

ישנה גם אופציה שלישית שחשוב להכיר, והיא עוברת בהצטרפות לקבוצות ייעודיות – אשר גם הן יכולות להוות ככלי אשר יקדם אתכם לעבר מציאת עבודה. 

טיפים למיצוי התועלות בלינקדאין עבור מחפשי עבודה


אם גם אתם מעוניינים להיעזר ברשת לינקדאין לצורך מציאת עבודה, להלן מספר טיפים ישימים אשר יאפשרו לכם למצות את תועלותיה בצורה המקסימאלית:

  • בנייה נכונה של הפרופיל – חשוב להשקיע בבניית פרופיל מפורט, איכותי וברור – אשר בכוחו להציג אתכם בצורה הטובה ביותר וכמובן, להוות ככלי עבור מעסיקים פוטנציאליים להכיר אתכם קצת יותר. 
  • יצירה של קשרים עם אנשים – ההמלצה היא לנסות ולייצר קשרים עם כמה שיותר אנשים – אלו יכולים להיות אנשים שאתם מכירים היכרות אישית ואלו יכולים גם להיות אנשים עם תחומי עיסוק או מקצועות הדומים לאלו שלכם. 
  • הצטרפות לקבוצות רלוונטיות – ברשת לינקדאין יש לא מעט קבוצות, כאשר, מומלץ להצטרף לקבוצות הרלוונטיות כמו: קבוצות של מחפשי עבודה ולקבוצות המתקשרות באופן ישיר או עקיף לתחום העיסוק. כדאי לנסות ולחפש כמה שיותר קבוצות רלוונטיות, מכיוון שככל שתהיו חברים ביותר קבוצות, כך תעלו את הסיכויים שלכם, למצוא את מה שאתם מחפשים.
  • ניצול הרשת לחיפוש מידע – לינקדאין מאפשרת לאתר אנשים אשר יכולים לסייע בנושא של מציאת עבודה. ההמלצה היא לנסות ולאתר את אותם אנשים. מעבר לכך, הרשת גם מהווה ככלי לאיסוף מידע לגבי המקצוע בו אתם עוסקים, המידע, יכול גם הוא לשרת אתכם במציאת עבודה. 

כאמור, אם גם אתם מחפשים עבודה ולא נמצאים בלינקדאין או לא ממצים את תועלות הרשת עד תום, זה בדיוק הזמן לעשות זאת. 

כתיבת תגובה